Son Tweet:
Son Tweet Yükleniyor..
Yıl 2020 oldu hala Internet Explorer 6 kullanıyosun! Bir sürü güvenlik açığı var. Sonra görsel grafiklerden seni mahrum bırakıyo. Ne gerek var ! Hemen Yeni Bi Tarayıcı Bul !.
X
Yazı

Palyaço

Kaç kişiyi öldürdüm düşlerimde.. Kaç kilo çekerki yalnızlık.. Kaç kere ezildim altında yaz yağmurlarının. Belki de palyaçolar ağlardı pazartesi sabahları. Her sirk geldiğinde ağlamaklı olurduk hep, ağlamaklı olurduk gülünecek halimize. Kim sevmezdi çiçekleri falan; ”ben sevmezdim” dedim, “yalan” dedi. Bunu palyaço söyledi.. Palyaço söyledi ben yazdım. Yazdım, yazmasam ağlayacaktım.

Herkes ağlarmış biraz, ben de ağladım. Sırf bu yüzden mi ağladım? Alçaklık gibi bir şey oldu bu biraz.. Biraz birazdım her şeyden. Dün biraz sinirlenmiştim mesela; yarın bir kadını seveceğim biraz. Biraz biraz kör oldum bügünlerde ama rakı kadehlerini boşaltmayın eksilmesin hiçbir şey.. Hiçbir şeyden dahi olsa kalsın biraz.. Umursamıyorum yılgınlığımı falan çünkü sessizce yaşanmalı her şey. Bir devrim sesiszce olmalı mesela ve her sözcüğüne inanmalı bir palyaçonun. Bir palyaço neden yalan söylesin ki; ben palyaço olsaydım yalan söylemezdim, marangoz olsaydım da söylemezdim; ben insan olsam yalan söylemezdim! Hem nereden çıkardınız palyaçonun yalnızlığını? Kaç kilo çeker ki bir palyaço.. Hem neden yüzüme vuruyorsunuz bir çirkin ördek yavrusu olduğumu gocunmam ki ben, ben gocunmam bir palyaço ne kara gocunmazsa o kadar, o kadar gocunmam işte.. Rakı doldurun! Eksilmesin...

Bitmedi, yazacağım daha yazmazsam ağlayacağım çünkü. Alçakça olacak biraz. Hem biz o zaman kimdik ki, kaç kişiydik, nerelere giderdik, her sokakta biraz daha eksilirdik bilirdim, geceleri puslu puslu olurdu bazen. Bazen birisi fısıldarmış gibi olurdu ”duyamadım”, derdim, “tekrar et!” Sessizliğe bürünürdü o vakit her şey, sokaklar daha bir puslu, palyaçolar daha bir ağlamaklı olurdu ve ben daha bir alçak olurdum; ağlardım biraz.. Sen sen kimsin, çekiştirme diyorum hatta kuyruğuma basma diyorum acıyor, tırmalarım,- diyorum kahrol, kahrol! diyorum.. Geçen gün yüzüme rastladım bir ilan panosunda korktum birden, kusacak gibi oldum ”olur öyle” dedi palyaço, ”herkes alçaktır biraz” ”otur ulan!” dedim, bağırdım ona. Ben bazen bağırırım biraz. ”Rakı doldur!” dedim, “eksilmesin!” Ben bazen eksilirim biraz, aslında hepimiz eksilirmişiz biraz, bunu sonradan öğrendim. Ben aslında her şeyi sonradan öğrendim. Herkes herkesi sonradan öğrenirmiş bunu da sonradan öğrendim.. Kim sevmezdi ki kuş ötüşlerini falan ”ben sevmezdim” dedim, “yalan” dedi. Bunu palyaço söyledi. Palyaço söyledi, ben yazdım. Yazmasam, alçak olacaktım. Bazen diyorum ki, palyaço, sen olmasan ben ne yaparım alçakça eksilirim belki biraz, her yağmur yağışında yerindi dibine girerim belki ya da unuturum sonradan öğrendiklerimi. Biraz biraz anlıyorum ki, yüzler eller.. Her şey plastikmiş biraz..

Haydi sirtaki yapalım palyaço rakı doldur, yine eksildik biraz...

1 kişi yorum yapmış:

  • Eksiliriz eger soylememiz gereken sozleri soyleyemediysek, eksiliriz insan ogrendikleriyle buyur ama beklediklerimiz bizi yorar... o yuzden herkes biraz alcaktir dogru galiba.

    nilufer uzunhan

    18 Temmuz 2013, 1:6

E-mail adresinde Gravatar aktif.<b>,<i> HTML etiketlerini kullanabilirsin. Linklerde otomatik aktif edilecektir.

name*

email*

website

Gönder Gitsin