Son Tweet:
Son Tweet Yükleniyor..
Yıl 2020 oldu hala Internet Explorer 6 kullanıyosun! Bir sürü güvenlik açığı var. Sonra görsel grafiklerden seni mahrum bırakıyo. Ne gerek var ! Hemen Yeni Bi Tarayıcı Bul !.
X
Yazı

Kardan Adamlar

Yaptığımız herşeyin aslında bizi yansıttığını düşünürüm hep. Davranışlarımızda, hobilerimizde, günlük yaşantımızda yaptıklarımızda hatta konuşmalarda bile aslında kendimizi anlatıyoruz istemeden.

İki gündür devam eden kar yağışı büyük küçük herkesi dışarı çıkardı. Kartopu oynayanlar, eline poşeti alıp yokuştan aşağı kayanlar ve her bi köşede kardan adamlar. Yapılan her kardan adam aynı şekilde yapanın aklından geçenleri ya da yaşam tarzını yansıtıyo. Bugün gödrüğüm her kardan adamda farklı bi özellik vardı. Yapan ne düşünmüş bilemem ama ben baya bi anlam çıkardım.

İlki harbi adam. Tek kaşlı, bıyıklar aşağı doğru inmiş, resimde belli olmasada elinde tesbihide var.  Recep İvedik kadar olmasada, kıroluk üst noktada.

kardan adam

Gelinler. Soldaki kardan adam, aslında kardan kadın desek daha doğru olur, gelin olmuş gidiyo. Belinde kuşağı, gerdanında beşi bi yerde. Makyajını tamamlamak için dudaklarına salça bile getirilmiş, daha sürülmemiş. Damadını bekleyen bir gelin. Yanında damadı da var aslında ama henüz tamamlanmamış, takım elbisesi hazır değil beklide.
Hemen yanındaki de başka bir gelin. Onun kınası yakılmış, kuşağı bağlanmış. Hem ağlarım hem giderim diyenlerden değil, keyfi yerinde.

kardan adamkardan adam

Bu adam belli ki çok çekmiş. Ağzında sigarası, çektikçe hem sigarası hem kendi hemde derdi bitiyo.

Ekmek parasını modellikten kazanmaya çalışan, işi gücü kazandığı üç kuruş parayla eve bi lokma ekmek götürmek olan bi kardan adam. 

kardan adam

Bu Türk sinemasının eski jönlerinden, ya da 90'lardan kalma bi şarkıcılardan. Yüksek bel pantolon, yana taranmış saçlar..

Buda bir üsttekinin arka tarafı. Kardan adamlarında iki yüzlüsü var demekki. Ama iyi yönüde var, en azından 2 yüzü olduğunu görebiliyorsunuz.

kardan adam

Ve diğerleri:

kardan adamkardan adam

kardan adam

Senede belkide bir kere geçecek bir manzara var dışarda. Her mevsimin tadını çıkarmak gerek değil mi?

Yorum yaz:

E-mail adresinde Gravatar aktif.<b>,<i> HTML etiketlerini kullanabilirsin. Linklerde otomatik aktif edilecektir.

name*

email*

website

Gönder Gitsin