Son Tweet:
Son Tweet Yükleniyor..
Yıl 2020 oldu hala Internet Explorer 6 kullanıyosun! Bir sürü güvenlik açığı var. Sonra görsel grafiklerden seni mahrum bırakıyo. Ne gerek var ! Hemen Yeni Bi Tarayıcı Bul !.
X
Video

Eurovision 2012 Şarkıları

2012 eurovision şarkı yarışmasıEurovision şarkı yarışmasını bildiğiniz üzere en çok önemseyen ülkelerdeniz ki bunu her seferinde belirtirim. Geçen yılda Live It Up için bir yazı yazmıştım, yarışma tarihimizi kısaca özet geçmiştim. Bu yazımda da 2012 de katılacak ülkeler ve şarkıları hakkında birşeyler karalayım dedim.

Bu sene yarışmada ülkemizi temsil edecek kişi büyük tartışmalar sonunda belli oldu ki hakkında neler söylendi. Yahudi dediler, o ne bilir dediler, iğrenç ötesi espiriler falan. Neyse. Çok radyo dinleyen biri olarak Can Bonomo'yu daha önce dinlemiştim. Yarışamaya katılacağını duyduğumda ise ilk ilk tepkim "şarkıda saz(bağlama) kullanmalı" olmuştu. Öylede yaptı.

Can Bonomo'nun eurovision için  yaptığı şarkı, Love Me Back, Türk ezgilerini taşıyan eğlenceli bir şarkı olmuş. Şöyle bir tezatlık var, Türk ezgilerini taşıyan bir şarkı fakat Türkçe değil. Bunun üzerine tartışılır.

Can Bonomo'nun canlı performansı : 

Şarkının sözleride burda:

Oh, hey, hey!
Baby love me back today
Never ever sink my ship and sail away
Oh, ah, ah!
Baby don’t shut me down
Give me all the love I need and I’ll be gone
I’m a lonely sailor
Drinking the night away
My ship is made from hope
She’s searching for your bay
But you don’t care
Hop on to my ship baby
I’ll make you fly
You love me and you know that baby
Don’t you lie
Like me like I like you and say na na na
oh, oh, oh!
We need a bit of Rock’n Roll
Baby don’t you crush my soul and make me fall
Oh, hey, hey!
Baby love me back today
Don’t you ever sink my ship and sail away
Hop on to my ship baby
I’ll make you fly
You love me and you know that baby Don’t you lie
Like me like I like you and say na na na
Pirates, high seas, cautions, cannons and potions
A sailor’s passion can always conquer the oceans
Sing with me my children
Hop on to my ship baby
I’ll make you fly
You love me and you know that baby
Don’t you lie
Like me like I like you and say na na na
Hayde!
Na na na

İlk dinlediğimde hiç söz yokmuş gibi geldi, nana ile şarkı bitti demiştim ama yinede uzun sayılacak anlamlı sözleri var. Taktir sizin.

Şimdi de 2012 şarkı yarışmasında  diğer ülkelerin şarkılarına bir bakalım. Oturdum merak ettim üşenmedim kim ne kadar önemsiyor bu yarışmayı diye hepsini dinledim.

Önce Rusya'yla başlamak istiyorum. Bu Ruslar gerçekten mi tîi'ye alıyolar yoksa böyle mi katılmak istediler anlamadım. Dinleyince anlarsınız. Buyrun Nineler:

Sonrasında Inna tarzı bir müziği olan Bulgaristan. Elektro müzik yapmışlar, müzik güzel. Sözleride zaten anlamıyoruz. Ama söyleyenin pek tarzı değil gibi. Bulgaristan : 

İtalyanların dilleri bi defa slow şarkılara çok uygun. Bununda farkında olsalar gerek ki harika bir parça yapmışlar. Anlamasamda çok beğendim.  İtalya: 

Avusturya bence olmuş denilebileceklerden. Eğer ingilizce yapıp daha çok kitleye ulaşsalar bu tarz daha çok tutardı bence. Avusturya:

ve İsveç. Havaların ısınmaya başladığını düşünürsek bu parça birinci olmasada bu yaz heryerde duyacağımız bi parça olabilir. İsveç:

İtalyanlar gibi İspanyollarında dili yatkın slow müziklere. Buda bir örneği. İspanya:

Hoşuma giden şarkıları kısaca özetledim. Tabi ki ki ne kadar yorum yaparsa yapsın yarışma sonucuna siyaset karışacağı için sonuçlara pek güven olmayacak. Birde böyle uluslar arası yarışmalarda kimse kimsenin dilini anlamayacağından şarkının hareketli kıpır kıpır birşey olması puanlamada illaki büyük etki yaratacaktır. (İngilizce olunca herkes anlıyo mu sank?)

Can Bonomo 'da ülkemizi en iyi şekilde temsil eder diye umuyorum. Başarılar Can. Gözümsün.

Diğer ülkelerin şarkıları içinde burdan buyrun.

Yorum yaz:

E-mail adresinde Gravatar aktif.<b>,<i> HTML etiketlerini kullanabilirsin. Linklerde otomatik aktif edilecektir.

name*

email*

website

Gönder Gitsin